flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Історія створення та роботи Юр'ївського районного суду Дніпропетровської області

 Історія створення та роботи суду 

Постановою Президії Верховної Ради України «Про мережу районних (міських) народних судів України та число народних судів» від 19 листопада 1992 року, № 2799-X11, у зв’язку з введенням додаткових штатів суддів було утворено Юр’ївський районний суд Дніпропетровської області,  з  1 народним суддею згідно штатного розпису. Крім судді,  до структури суду також входили по одній посаді секретар судового засідання, судовий виконавець, секретар суду та прибиральниця, всього 5 осіб.

З самого  початку суд знаходився в м.Павлограді Дніпропетровської області, фотознімків та будь-якої інформації стосовно першої будівлі (місцезнаходження  суду) не збереглося.

 

12 березня 1993 року головою суду був обраний Кибальний Юрій Георгійович. 

 

Фото №1  Суддя Кибальний Юрій Георгійович

Наданий час в суді не залишилось жодного працівника з тих, хто працював в новоствореному Юр’ївському районному суді.

                   Фото №2       фасад будинку "Правосуддя" влітку

 

Фото №2-а   фасад будинку "Правосуддя" восени

 

Фото №3   фасад будинку "Правосуддя" взимку

   

З часом, а саме в 1995 році була побудована нова будівля спеціально для суду в смт.Юр’ївка (вул. Леніна 89), де і по цей час знаходиться Юр’ївський районний суд, лише вулиця Леніна перейменована на вулицю Центральна.

Будинок «Правосуддя» має три зали судових засідань, просторі кабінети для суддів та працівників апарату суду. Двоповерхова будівля має два входи, раніше парадний вхід до суду був зачинений, а з 2012 року (після ремонту) було відновлено належний доступ до будівлі.

 

      Фото №4 Великий зал засідань

 

 

                                        Фото №5  маленький зал засідань 

                 

                            Фото №6  маленький зал засідань 

В вересні 1997 році в Юр’ївський районний суд Дніпропетровської області було призначено двоє суддів:  Маренич Світлану Олександрівну та Гордієнка Костянтина Михайловича. В продовж 8 років в суді працювало лише три судді.

 

 

 

                 Фото №7  суддя Маренич Світлана Олександрівна 

               

                            Фото №8  суддя Гордієнко Костянтин Михайлович  

Працівники апарату суду (жінки), які були у відпустках по догляду за дитиною – всі повернулись працювати, тобто колектив не на багато змінювався.

        Фото №9  жіночий колектив апарату Юрївського районного суду

 В серпні 2005 року на посаду судді Юр'ївського районного суду було  призначено Ковальчука Василя Олександровича.  

            Фото №10  суддя Ковальчук Василь Олександрович

2008-2009 рік був наповнений багатьма змінами. Кибальний Юрій Георгійович був звільнений з посади голови суду 18.11.2008 року. Після чого 20.02.2009 року  строком на 5 років на посаду голови суду був  обраний Гордієнко Костянтин Михайлович.  

Працівники апарату суду з часом змінювались, але це не завадило на 2012 рік трьом працівникам суду отримати грошову винагороду за сумлінну безперервну працю (особи, які пропрацювали 10 років). 

Фото №11 секретар судового засідання Шморгун Є.В. та старший секретар суду Кірієнко О.В.(особи, які пропрацювали 10 років)

Деякі з працівників апарату суду звільнялись з державної служби, але з часом повертались до улюбленої роботи і продовжують працювати і на сьогодні.  

 

 

                            Фото №12 канцелярія суду (секретар суду Тюріна І.М. та старший секретар суду Кірієнко О.В.)   

          Чоловічий колектив суду поповнюється з кожним роком.

               

                        Фото №13 чоловічий колектив апарату Юрївського районного суду 

       

Немало було й таких працівників, що здобули свій перший робочий трудовий  досвід саме в Юр’ївському районному суді так як це робоче місце стало для них першим. Хтось, працюючи, здобував вищу освіту, хтось – створював родину, хтось – народжував дітей.

Немалий відсоток осіб отримали службові  підвищення, а дехто й декілька.            

                 

        2 квітня 2013 року в Юр’ївський районний суд нагрянули зміни - суддя Ковальчук Василь Олександрович був переведений в Тернівський міський суд Дніпропетровської області. У серпні 2013 року на посаду судді був прийнятий Білинський Михайло Володимирович.

               

            Фото №14 суддя Білинський Михайло Володимирович 

 

 

   

                                      Фото №15 колектив апарату Юрївського районного суду (станом на 2013 рік) 

10 лютого 2014 року призначено суддею Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області  Гайдар Ірину Олександрівну, з її призначенням  суддівський корпус суду повністю доукомплектувався у відповідності до штатного розпису в кількості 4 суддів.

Після чого зборами суддів цього ж суду було запроваджено спеціалізацію: розгляд справ в порядку кримінального судочинства здійснюють судді-чоловіки Гордієнко К.М. та Білинський М.В., а розгляд справ в порядку цивільного та КАСУ – судді-жінки Маренич С.О. та Гайдар І.О.

Станом на січень 2018 року колектив суду складається з 23 осіб ( 2 – з яких знаходяться у відпустці по догляду за дитиною). Всі працівники мають великий досвід роботи  в галузі права, якщо точніше, то : понад 20 років працює – 2 особи (судді), понад 15 років – 5, понад 10 років -3, понад 5 років – 6 . Ще 4 особи, що працюють в суді  менше 5 років , до прийняття на роботу в суд за попередніми місцями роботи також здобували досвід  в сфері юриспруденції.

 

 

    Фото №16 колектив апарату Юр’ївського районного суду (станом на 08.10.2018 року) 

 

   Фото №17 працівники патронатної служби суду (станом на 08.10.2018 року) 

 Фото №18 секретарі судових засідань зі старшим секретарем суду  (станом на 08.10.2018 року) 

 Фото №19 головні спеціалісти з судовим розпорядником  (станом на 08.10.2018 року) 

 Фото №20 керівник та заступник керівника апарату  суду (станом на 08.10.2018 року) 

 

Дані представлені станом на 8 жовтня  2018 року.