Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17.04.2019 року з дружнім візитом до 5-А та 5-Б класів Юр»ївської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів завітали представники судової гілки влади – Юр»ївського районного суду Дніпропетровської області, долучившись до всеукраїнської акції «Урок справедливості» в складі керівника апарату Петренко О.В, помічника судді Пушко І.С. та секретаря судового засідання Бахтуєвої З.І..
Метою зустрічі було:
1) продемонструвати на прикладі відео, створеного за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку USAID в рамках програми «Нове правосуддя» у вигляді мультиплікаційного фільму під назвою «Хом»як та кінь»,що можуть бути різні точки зору на одну ситуацію і для вирішення спору потрібен суд.
2) надати можливість учням продемонструвати своє вміння бути справедливими та допомогти одній з головних персонажів – Черепасі-судді вирішити справедливо спір між «учасниками судового процесу» ( відповідно до постановки вказаного мультику ) : Конем та Хом»яком так, щоб запанував у лісі МИР.
Все заплановане вдалось! І мультфільм з захопленням проглянули, і спір вирішили…
Перегляд мультику було зупинено на паузу до початку оголошення вироку Черепахою. Погляди дітей розподілились цього разу так: відсотків 20 підтримали сторону Хом»яка, а решта дітей наполегливо захищали Коня, при цьому діти активно виступали в якості адвокатів сторін, наголошули, що головний герой мультику-Кінь загубив підкову випадково і вона йому має бути повернута, бо це подарунок від батьків, хтось ставав на захист хом»яків... А були й такі, які вважали, що справедливо не присуджувати підкову жодній із сторін так, як Кінь винуватий, що не слідкував за своєю річчю, а Хом»як не зовсім і власник знайденої річчі. Додивившись кінцівку відео, дізнавшись, що суд присудив підкову хом»якам , діти все ж таки погодились з рішенням Черепахи-судді.
Активність, розум, смикалку проявили діти, але найбільше потішило те, що в процесі нашого спілкування, діти почали ділитись власними історіями зі свого життя про ситуації, де в них виникали спори, розповідали якими способами вони їх вирішували.
Резюме проведено було таким:
Не сваріться, а коли посварилися – пошвидше миріться!
За повідомленням прес-служби