flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Виявив помилку в актових записах цивільного стану? Нічого страшного, звернись до відділу ДРАЦС за місцем проживання чи реєстрації із заявою.

08 червня 2021, 10:40

Буває й таке, що помилка в одній літері у паспорті, свідоцтві про народження, інших документах у написанні імені, прізвища, дати чи місця народження призводить до величезних труднощів під час оформлення спадщини, укладанні угод та в інших життєвих ситуаціях. Міністерство юстиції України пояснює, що робити у таких випадках.

Що робити,  якщо виявив помилку ?

«Для того, аби виправити помилку в актових записах цивільного стану, треба звернутися до відділу ДРАЦС за місцем проживання чи реєстрації  із заявою», - повідомляють у Мін’юсті.

Хто має право на звернення  із заявою?

Звертатися можуть особи, щодо яких складено актовий запис, один з батьків, опікун, піклувальник дитини; опікун недієздатної особи, спадкоємці померлого, представники органу опіки та піклування при здійсненні повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подачу такої заяви.

Які  документи необхідно додати ?

  • свідоцтва, у яких  зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;
  • інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Це можуть бути як повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, так і копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови у цьому. 

Яке  рішення  може прийняти  відділ ДРАЦС та які строки розгляду заяви ?

За результатами перевірки зібраних документів відділ державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін або про відмову в цьому. В останньому випадку – чітко зазначаються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження у судовому порядку.

Якщо актовий запис, в який треба внести зміни, знаходиться в іншому відділі ДРАЦС, то справа надсилається до даного відділу ДРАЦС для виконання.

У Міністерстві зазначають, що питання про внесення змін до актових записів цивільного стану розглядається у тримісячний строк. За наявності поважних причин цей строк продовжується, але не більше ніж на три місяці.

Підставою для внесення змін до актових записів також може бути рішення суду, в якому зазначено, які саме зміни необхідно внести до актового запису про народження.Після внесення змін до актового запису цивільного стану видається нове свідоцтво, на якому робиться напис «Повторно».

 

Джерело: Судово-юридична газета.