flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В яких випадках виникає обов’язок у присяжного подавати декларацію – важливо знати присяжному, щоб не порушити закон

03 лютого 2021, 13:06

Згідно ст.63 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 № 1402-VIII (далі – закон), присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.   

          Присяжні виконують обов’язки, визначені пунктами 1, 2, 4-6 частини сьомої статті 56 цього Закону.

    Відповідно до абз.15 п.1 ч.1 ст.1, п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі –Закон) суб’єктами декларування є присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді).

    Тобто, обов’язок подачі щорічної декларацій виникає лише у того присяжного, котрий за звітний період брав участь хоча б у одному судовому засіданні. як особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

     Також, зверніть увагу на наступне.

     Згідно з ч.2 ст.45 Закону особи, зазначені у п.1 ч.1 ст.3 Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

     Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію за минулий рік.

     З огляду на зазначене, присяжні подають декларацію «перед звільненням» не пізніше двадцяти робочих днів з дня вибуття зі списків присяжних.

    Крім того, присяжні наступного року після вибуття зі списків присяжних зобов’язані подати декларацію «після звільнення» до 1 квітня.