flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Застосування домашнього насильства, включаючи невиконання термінового заборонного припису тягне за собою покарання

27 березня 2025, 10:19

26 березня 2025 року Юр’ївським районним судом Дніпропетровської області  розглянуто справу про адміністративне правопорушення відносно громадянина П., 1978 року народження, якому ставилося у вину правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-8 КУпАП (невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений) та винесено постанову.

За обставинами справи:

Обвинувачений П., 24.02.2025р., приблизно о 14:00 год., перебуваючи за місцем свого проживання, порушив терміновий заборонний припис від 22.02.2025 р., а саме виганяв з будинку свою матір (хоча був зобов’язаний уникати контактів з нею).

За результатами розгляду справи:

В судове засідання громадянин П. не з’явився, жодних заяв-клопотань не надавав, про засідання був проінформований. Вина особи у вчиненні інкримінованого правопорушення підтверджується протоколом про адмінправопорушення, копією термінового заборонного припису стосовно кривдника.

Таким чином, аналізуючи всі зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що вина П. повністю та об`єктивно знайшла своє підтвердження в ході судового засідання.

Дії П. кваліфікуються за ч.2 ст.173-8 КУпАП, як невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений. Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність. Враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, майновий стан (не працює), ступінь суспільної небезпеки вчиненого, відсутність обставини, що пом`якшує та обтяжують відповідальність, ступінь його вини, його відношення до вчиненого правопорушення, з метою подальшого запобігання вчиненню порушення в майбутньому, суд вважає за необхідне застосувати у відношенні адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк п’ять діб. При визначенні виду стягнення суд враховує і особу потерпілої – матір особи, яка притягається до адмінвідповідальності.

У відповідності до ст. 40-1 КУпАП України суд покладає на громадянина П. сплату судового збору в розмірі 605 гривень 60 копійок.

Мораль: застосування домашнього насильства, включаючи невиконання термінового заборонного припису тягне за собою покарання (включно з адміністративним арештом).

Звертаємо увагу, що постанова не набрала законної сили та міститься в Єдиному реєстрі судових рішень за № 181/757/25.