Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вироком Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області від 05.12.2023 громадянина С. визнано невинуватим в пред’явленому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, у зв`язку із недоведеністю вчинення ним кримінального правопорушення.
06.05.2024 Дніпровським апеляційним судом вказаний виправдувальний вирок залишено без змін.
За обставинами справи:
В середині травня 2016 року в нічний час відбулось зіткнення легкового автомобіля «ВАЗ-2107» під керуванням обвинуваченого з навісним культиватором, встановленим на тракторі.
Внаслідок дорожньо-транспортною пригоди пасажир автомобіля «ВАЗ-2107» ОСОБА_9 був смертельно травмований.
За версією органів досудового розслідування своїми діями обвинувачений грубо порушив вимоги п. п. 1.3, 1.5, 2.9 а), 12.3 Правил дорожнього руху України, які з технічної точки зору знаходяться в причинному зв`язку з настанням події ДТП та з наслідками, що настали, внаслідок якої потерпілому заподіяно тілесні ушкодження, від яких останній помер.
Таким чином, дії обвинуваченого С. органом досудового розслідування кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, а саме порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили смерть потерпілого.
Мотиви судів першої та апеляційної інстанції:
Ухвалюючи виправдувальний вирок, на підставі досліджених письмових доказів та допиту свідків суд першої інстанції дійшов висновку, що обвинувачений не мав технічної можливості уникнути зіткнення автомобіля, яким керував, із культиватором, а відтак інкримінована органом досудового розслідування невідповідність дій вимогам п. 12.3 ПДР України, яка б перебувала у причинному зв'язку із настанням ДТП, внаслідок якої загинув потерпілий, не знайшла свого обґрунтованого та беззаперечного підтвердження в ході судового провадження.
Відповідно до ст. 373 КПК України суд має ухвалити виправдувальний вирок, якщо стороною обвинувачення не доведено, що: вчинено кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується особа; кримінальне правопорушення вчинено обвинуваченим; в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення. Виправдувальний вирок також ухвалюється при встановленні відсутності події кримінального правопорушення або відсутності в діянні обвинуваченого складу кримінального правопорушення (п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України).
Як виходить з ухвали Дніпровського апеляційного суду, вимоги вищевказаних норм, з-поміж інших, судом першої інстанції були дотримані в повному обсязі.
Звертаємо увагу, що Ухвала Дніпровського апеляційного суду набрала законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців з моменту її проголошення.